Başkan’ın Mesajı

Değerli YDÜ Mezunları,

Yakın Doğu Üniversitesi Mezunları Derneği (YADOMED) Yönetim Kurulu olarak Haziran 2019 tarihinde göreve gelmiş bulunuyoruz. Öncelikle bu onurlu görevi bizlere layık gören üyelerimiz başta olmak üzere, önceki dönemlerde görev alan tüm yönetim ve denetim kurulu üyelerine en içten teşekkürlerimizi sunarız.

“Yakın Doğululuk” ruhunun gereği olarak daha ileriye gitmek ve en iyiyi yakalamak doğrultusunda, bir dernek çevresinde bütünleşmek amacıyla, eski mezun arkadaşlarımızın öncülüğünde 2002 tarihinde resmen kurulan derneğimiz faaliyetlerini İstanbul’da sürdürmektedir. YADOMED her geçen yıl büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Devraldığımız yönetim olarak derneğimizin hedeflerine ulaşması için plan ve projelerimizi başlatmış bulunuyoruz.

YADOMED olarak bugün sayıları 30 bini aşkın Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) mezunları arasındaki dayanışmayı arttırmayı, üyelerimizin sosyal, kültürel, bilimsel, sportif ve mesleki yaşantılarına katkıda bulunmayı, mezunlarımıza iş olanakları sağlamayı, sıcak arkadaşlık ortamını profesyonel iş ortamına dönüştürmeyi ve mezunlarımızın birbirini yakından tanımasını sağlamayı amaçlıyoruz. 

Ulusal ve uluslararası köklü üniversitelerin mezun dernekleri, mezun öğrencilerin  okullarına aidiyet duymalarına vesile olmuşlardır. Bu nedenle siz değerli üyelerimiz ve okulumuz arasında köprü oluşturabilmek için YDÜ yönetimiyle görüşmelerimiz sürmektedir. Okul yönetiminin desteği ile karşılıklı komisyonlar kurarak projelerimizi birlikte yürütme çabasında olacağız.

Şimdiye kadar yeni mezunlarımızı ailemize katmak, okulumuzda halen okumakta olan öğrencilere ulaşmak ve iletişim kurmak temel amaçlarımızdandır. Bu hedefe ulaşmak için yapacağımız ilk girişim derneğimizin temsilciliğinin üniversite kampüsü bünyesinde olmasını sağlamak olacaktır.

Neredeyse her alanda iş yapan çalışan ve işveren YDÜ mezunu arkadaşlarımız bulunmaktadır. Türkiye’de ve  özellikle dünyanın birçok ülkesinde iş yapan arkadaşlarımızın olduğunu bilmek ve öğrenmek bizlere onur veriyor. Tüm mezunlarımızın iş sahaları ile birlikte gelişmiş veri bankası oluşturma çalışmalarımız eski yönetimlerin de desteği ile yürümektedir. Üyelerimizin ve mezunlarımızın iş ihtiyaçları için böylesine büyük potansiyele sahip mezun kaynağımızı değerlendirmek amaçlarımızın en başında gelmektedir. Şirket sahibi olan mezunlarımızın birbirleri ile iş potansiyeli yaratmalarına ve geliştirmelerine olanak sağlamak bizlere ayrıca güç verecektir. 

Eski mezunlarımızı, yeni mezunlarımızla bir araya getirmek ve özellikle yeni mezunların iş hayatına atılırken deneyimli arkadaşlarından feyz almalarını sağlamak hepimiz için çok değerli olacaktır. Biz tecrübelerin aktarılmasından yanayız. Bu yüzden üniversitenin düzenlediği kariyer günlerine alanında ihtisas yapmış mezunların konuşmacı olarak katılmasını da önemsiyoruz. 

Tüm üyelerimizi, ailelerini organize ettiğimiz etkinliklerde bir arada görmek ve beraber güzel anlar yaşamak hepimize mutluluk verecektir. Eski yönetimimizin organize ettiği “25. Yıl Mezunları” kep atma törenine katılan mezun arkadaşlarla beraber çok güzel duygular yaşadık. Bizleri bir araya getiren en mükemmel şey anılarımız ve bağlılığımız. Yeni yönetim olarak plan ve programlarımızı birbirimizden aldığımız sevgiden beslenerek oluşturmaya çalışıyoruz. Yakında internet sitemizden duyuracağımız projelerimizin sizlerin de desteği ile gerçekleşmesini diliyoruz. 

Siz mezunlarımızın etkinliklerimize, çalışmalarımıza katılarak, katkı vererek, bizlerle birlikte olması camiamıza çok önemli değer sağlayacaktır, varlığınız bizleri mutlu edecek, güçlendirecektir.

Tüm mezunlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

Kenan CİNEL

YADOMED Başkanı