Başkan’ın Mesajı

Değerli YDÜ mezunları

Derneğimizin olağanüstü genel kurulunu 29.05.2016 günü yaptık. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun.

Bir önceki Yönetim Kurulumuz, geçtiğimiz yıllarda başarılı işlere imza attı.

YDÜ mezunları derneğinin Üniversitemiz ve mezunlarımızın tarafından tekrar fark edilmesini sağladı.

Başta geçmiş dönemlerde derneğimizde çalışmış olan tüm yönetim kurullarımıza özverili çalışmaları için derneğimiz adına bir kez daha teşekkür ederim.

Mevcut yönetimde görev alan arkadaşlarımızın önemli bir kısmı yeni seçilen yönetim ve denetim kurullarımızda da görevlerine devam ederken, yeni seçilen arkadaşlarımızda aramıza katılmışlardır. Bu şekilde çalışmaların devamını
sağlayıp, tecrübelerini yeni yönetime aktararak, yeni katılan arkadaşlarımızla daha da güçlendiğimize inanıyorum.

Yönetim Kuruluna seçilen üyelerimizi tebrik ediyorum. Görevlerinde başarılar dilerim.

Yeni yönetim kurulu olarak önümüzdeki iki yılda en büyük hedefimiz, dernek aktif üye sayımızı artırmak olacaktır.

Yoğunluğumuzu ve kaynaklarımızı mezunlarımızı daha sık bir araya getirecek, sinerjimizi artıracak projelere yönelteceğiz. Bu çerçevede herkesin fikirlerine açık olduğumuzu özellikle belirtmek isterim.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devletinin en eski iki üniversitesinden biri olma özelliğine sahip Yakın Doğu Üniversitesi, çağdaş, demokratik, katılımcı, araştırmacı bir üniversite olarak, yaklaşık olarak 30 yıldır dünya çapında rakiplerine karşı meydan okumakta ve eğitim vermektedir.

Yakın Doğu Üniversitesine geldiğimizde okulumuzun sahip olduğu kültürel derinliği pek azımız biliyordu, yada bilmiyordu. Hatta yıllarca sıralarında eğitim gördüğümüz dönemlerde de, aldığımız teknik eğitim, bireysel değişim, sosyal gelişimi çok azımız fark etti yada edemedi.

Daha sonra atıldığımız, iş hayatlarımızda yavaş yavaş duyumsadığımız, kavradığımız Yakın Doğu Üniversiteli olma farklılığımızı yaşamaya başladık. Bugün bir çoğumuz Yakın Doğu Üniversiteli olmanın ne demek olduğunu biliyor ve bu kimliğin onurunu gururla taşıyoruz.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin yaklaşık 36.000 mezunu bulunmaktadır.

Bu kadar büyük bir camia olarak, topluma karşı bazı sorumluluklarımızın olduğunu biliyoruz. Bu çerçevede üniversitemizde ve dünyada çağdaş, laik, evrensel değerlere saygı duyan, sorgulayan ve üreten bir toplum için maddi ve manevi her türlü çabalarımızın devam edeceğini belirtmek isterim.

Siz mezunlarımızdan en önemli beklentimiz, dernek çalışmalarına, faaliyetlerine katılım ve katkıda bulunmanızdır.

Sadece faaliyetlerimize katılarak, bizlerle birlikte olmanız bile derneğimize çok önemli bir katkı sağlayacaktır. Varlığınız bizleri onurlandıracak, büyütecektir.

Tüm mezunlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Selami BAYDİLLİ
YDÜ Mezunlar Derneği Başkanı